KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14246100
nr 1424 6100
Arnold Eres
(1917-1986), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad 1963. Olja på pannå, 32x40, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
Arnold Eres, Estnisk-Svensk bildkonstnär född i Estland 1917, död 1986.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 20:12:34
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
Arnold Eres
Läs mer om Arnold Eres